در طی سال های اخیر، شاهد این هستیم که میزان فروش از طریق تلفن های همراه و تبلت ها با کامپیوتر های شخصی برابری می کند. ترافیک مصرفی توسط گوشی های تلفن همراه هر روز در حال رشد است و بسیاری تصمیم به ساخت اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار خود می گیرند. در هر جایی می بینید که افراد همواره در حال خرید کردن، خدمات سفارش دادن و جستجو کردن اطلاعات از طریق تلفن های همراه می باشند. ایده ایی که در میان ممکن است به روشنی در ذهن هر صاحب کسب و کاری ایجاد شود، ساخت فوری یک برنامه موبایل است!

امروزه توسعه برنامه های تلفن همراه به منظور گسترش دسترسی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ لازم است.

نرم افزار موبایلی که به درستی طراحی شده باشد، ابزار بازاریابی عالی برای 90% از کسب و کارها می باشد.

از نمونه اپلیکیشن های طراحی شده توسط این شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• سامانه تمدید و تعویض غیرحضوری دفترچه بیمه سازمان تأمین اجتماعی( کارگزار همراه)

یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان این سازمان، صدور- تجدید و تمدید دفاتر درمان می باشد که در سال1396 مبحث غیرحضوری شدن کامل این فرآیند مورد توجه مدیران سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت.
با توجه به عدم وجود سامانه ای جامع برای اجرای این فرآیند، تیم طراح شرکت نظرپردازکارا پس از تحلیل و بررسی کامل، اقدام به طراحی و پیاده سازی سامانه تمدید و تعویض غیرحضوری دفترچه بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی با نام کارگزار همراه نموده است که در سال 1397 این سامانه به عنوان یکی از سه طرح برگزیده کشوری انتخاب و از همان سال در استان اصفهان در 44 شعبه و 16 کارگزاری و در استان چهارمحال و بختیاری در 13 شعبه و 2 کارگزاری عملیاتی گردید.
پس از اجرا، این سامانه با توجه به وجود درگاه های مختلف از جمله اپلیکیشن موبایل و سایت به صورت همزمان مورد استقبال بالای بیمه شدگان قرار گرفته و دانلود بالغ بر 66 هزار بار اپلیکیشن این برنامه و بازدید روزانه بیش از 300 بار از سایت گواه این سخن است.

• سامانه لجستیک و مدیریت الکترونیک حمل و نقل( کارگزار پیک)

سامانه لجستیک و مدیریت الکترونیک حمل و نقل با نام کارگزار پیک در جهت حصول انجام عملیات ” ارسال به محل” دفاتر درمان سازمان تأمین اجتماعی توسط تیم طراح شرکت نظرپردازکارا پیاده سازی گردیده است.
این سامانه با توجه به دارا بودن ویژگی ها و خصوصیات متعدد به راحتی توانسته پا به پای سامانه ” کارگزار همراه” در راستای حذف مراجعات بیمه شدگان و رفع ازدحام بابت دریافت خدمات سازمان تأمین اجتماعی به شعب و کارگزاری ها گام بردارد.
طراحی و تولید اپلیکیشن” کارگزار پیک” به نحوی بوده تا بتواند به سایر سامانه هایی که نیازمند سامانه لجستیک و خدمات ارسال به محل هستند به راحتی متصل شده و فرآیند کامل آن توسط این سامانه مدیریت شود.

• سامانه حمل و نقل آنلاین پیکنو

لجستیک مفهومی است که این روزها می‌‌توانیم ردپای آن را در زندگی روزمره افراد به وضوح مشاهده کنیم. این اصطلاح در یک تعریف ساده این گونه بیان می‌شود: « مدیریت فرآیند جمع آوری، ذخیره و انتقال منابع (یا کالا) از نقطه مبدأ به مقصد.» در حقیقت لجستیک بخشی از زنجیره تأمین است که وظیفه جابجایی یک مرسوله و رساندن آن به دست گیرنده نهایی (last mile delivery) را برعهده دارد.

در همین راستا و با توجه به احساس کمبود لجستیک در شهرستان شهرضا، شرکت نظرپردازکارا پس از بررسی و امکان سنجی، اقدام به  راه اندازی یک سیستم حمل و نقل آنلاین  تحت عنوان ” پیکنو” برای اولین باردر شهرضا نمود.

تمامی شهروندان می توانند از 2 طریق اقدام به ثبت درخواست در ” پیکنو” نمایند:

  1. تماس با مرکز تماس ” پیکنو” به شماره 91001399-031
  2. دانلود اپلیکیشن ” پیکنو” از سایت https://peykno.ir و نصب آن بر روی تلفن همراه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *